O společnosti Berry servis s.r.o.

Společnost Berry servis se zabývá prodejem frigo sadby, pěstováním a prodejem čerstvých jahod, malin, borůvek a ostružin. Dále vyrábíme domácí džemy, připravujeme pravidelné samosběry a zpracováváme ovoce v pálenici.

Společnost Berry servis s.r.o. vznikla v roce 2000. Z počátku se zabývala pouze dovozem a prodejem vysoce kvalitní frigo sadby jahod z Holandska. V roce 2002 rozšířila svojí činnost o pěstování jahod, malin a ostružin. V současné době pěstujeme jahody na 22 ha s využitím zkušeností z Holandska a Anglie. Dále obhospodařujeme 10 ha malin a 1,8 ha ostružin. Vypěstované ovoce můžete najít v řetězcích po celé ČR nebo v našem farmářském stánku v Nové Vsi II. V roce 2019 jsme začali s pěstováním borůvek v Jižních Čechách na zhruba 4 ha.

V roce 2006 jsme vybudovali pálenici jako další službu pro naše zákazníky. V roce 2012 jsme spustili výrobu domácích džemů z našeho ovoce, které prodáváme přímo na stánku Farma Břežany II v Nové vsi II nebo na regionálních výstavách. Náš jahodový džem vyhrál v soutěži Regionální potravina 2014, malinový vyhrál v roce 2016 a ostružinový džem zvítězil v roce 2021. V roce 2016 získal ostružinový džem druhé místo!

 

Naše společnost zaměstnává celkem 12 stálých pracovníků a pěstuje ovoce téměr na 40 ha.

Filosofie společnosti

Pole, kde pěstujeme ovoce – jahody, maliny a ostružiny – se nacházejí nedaleko Českého Brodu v Polabí, které je vyhlášenou oblastí pro pěstování ovoce a zeleniny, a kde všichni pěstitelé dbají na zachování vysoké kvality svých výrobků. Každodenní péče o naše pole přináší zákazníkům maximální kvalitu a spokojenost.

Chráníme přírodu

Záleží nám na tom, aby naše ovoce bylo chutné a zdravé. Proto využíváme biologickou ochranu. Chemické prostředky používáme pouze v nezbytně nutné míře, díky tomu jsou hodnoty MLR (maximální limit reziduí) v našem ovoci pod 50 % povolené výše. Provádíme pravidelné rozbory ovoce na MLR. Půda je pro nás přírodním bohatstvím a podle toho se k ní chováme. Dodržováním správných zásad agrotechniky a hnojení o ní pečujeme a udržujeme její bonitu. Také jsme ohleduplní k životnímu prostředí, a proto ovoce balíme pouze do recyklovaných a recyklovatelných obalů. V případě plastů používáme tzv. rPET, což je obal již vyrobený z recyklátu a opět recyklovatelný.

Naše jahody dodáváme v letošní sezoně do obchodních řetězců Kaufland, Makro, Albert, Košík, Rohlík a dalších.

Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme technologie, jako jsou soubory cookie, k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení.
Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat osobní údaje. Své nastavení můžete spravovat zde.